Dwie zatrzymane ósemki w górnej szczęce

Witam, mam pytanie to ortodonty/dentysty. Mam 21 lat i wciaz posiadam dwie zatrzymane ósemki w górnej szczece. Czy powinienem sie martwic?

Ciężko określać bez obejrzenia zdjecia rtg, jeżeli nie dają dolegliwości bólowych, nie nachodzą na 7, nie sa przyczyną innych dolegliwości to można je zostawić. Proaze sie udać do dentysty, który po badaniu wewnatrzustnym i badaniu rtg określi plan leczenia.

Proszę kontrolować regularnie stan uzębienia na zdjęciu rtg (1 x na 6 m-cy). Jeśli zęby nie będą uciskały zębów sąsiednich i nie będzie Pan miał żadnych dolegliwości bólowych to nie ma się czym martwić. Wielu pacjentów żyje wiele lat (całe życie) z zatrzymanymi ósemkami.

Pozdrawiam
lek. stom. Wojciech Fąferko
www.dentim.pl