Uporczywy ból górnej jedynki

Od czerwca doskwiera mi niezbyt intensywny,acz uporczywy ból lewej górnej jedynki.Odwiedziłam 4 dentystów (1wskazał na ewent. konieczność noszenia szyny relaksacyjnej,choć pojawiły się "pomysły" o "profilaktycznej" kanałówce).Ani ten ząb ani żaden z sąsiednich nie był leczony z powodu próchnicy(zresztą jak wszystkie inne), ani też leczenia takiego nie wymaga,RTG nie wykazuje nieprawidłowości. Ból nie ma raczej char. pulsującego, nie nasila się w nocy, często na parę dni ustaje.Proszę o diagnozę.

należy rozważać:
- uraz w obrębię twarzy
- nagryzienie czegoś bardzo twardego + dodatkowo jakiś kontakt przedwczesny na tym zębie
- parafunkcje
- wyrzynanie się ósemek
i jeszcze koledzy dodadzą pewnie kilka możliwych przyczyn. Tak więc jak napisałem na wstępie nie da się tego zrobić bez wizyty w gabinecie.

Bardzo możliwe, że przyczyną jest przeciążenie zęba. Nie badałem Pani, ale najbliższa mi diagnoza to ta od lekarza z szyną relaksacyjną. Konieczne jest szczegółowe badanie przez lekarza, który specjalizuje się w leczeniu tzw. choroby okluzyjnej. Proszę nie leczyć tego zęba kanałowo lecz znaleźć przyczynę bólu.

Pozdrawiam
lek. stom. Wojciech Fąferko
www.dentim.pl