Heviran na opryszczkę u 17-letniej osoby

Witam serdecznie. Bardzo proszę o udzielenie mi wiarygodnej odpowiedzi. Chodzi o moją córkę,która ma 17 lat. Od dziecka cierpi z powodu opryszczki. Jakieś 2 miesiące temu dostała od lekarza rodzinnego receptę na Heviran 80pmg.Miała przyjmować lek 2 razy dziennie przez 7 dni.Później w dwoch dawkach po 800mg. Opryszczka powraca co się podleczy to za kilka dni znów wyskakuje...i znów 2 tabletki Heviranu po 800mg. Teraz lekarz przepisał 400 mg i kazał stosować tak samo jak wcześniej.Czy to ma sens?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udać się do lekarza chorób zakaźnych - po badaniu będzie mozna okreslic odpowiednie dalsze postępowanie.