Ile czasu może utrzymywać się opuchlizna nogi po tym zabiegu?

witam 3 miesiace temu mialam operacje na palucha osteotomia dyslatna typu akin-wyciecie pseudoegzostozy,wszystko zagoilo sie ladnie lekarz stwierdzil ze wszystko jest ok ale noga caly czas jest spuchnieta od pierwszego dnia i boli mnie w miejscu szwow,czy tak powinno byc?ile czasu ma prawo noga byc spuchnieta? Gosia

Prosze konsultować z lekarzem prowadzacym. opuchlizna jest elementem gojenia i tylko lekarz operujący może ocenić jego prawidłowość.