Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 0 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak długo maksymalnie można czekać na wstawienie implantu czaszki?

Witam, moja mama jest po operacji oponiaka w maju 2013 r., wycięto przy tym fragment czaszki. Nastapił po tym obrzęk mózgu i w m-cu sierpniu 2013 mama wyszła ze szpitala. Od tego czasu w przeciągu 6 m-cu miała mieć wstawiony inplant czaszki. Po dziś dzień tego nie zrobiono, wciąż odwlekany jest termin zabiegu. Jak długo maksymalnie można czekać na wstawienie iplanta? Mama ostatnio nie czuje się zbyt dobrze, pobolewa ją częściej głowa.
KOBIETA, 58 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Jak leczy się udar?

Tomasz Pasterski, neurochirurg z Kliniki Neurochirurgii Szpitala Bródnowskiego w Warszawie opowiada o Krajowym Centrum Leczenia Chorób Naczyniowych, gdzie stosuje się minimalnie inwazyjne leczenie udaru mózgu. Polega ono na wyjęciu zatoru z naczynia i uzyskaniu przepływu krwi, co może skutkować pełnym wyleczeniem. Metoda jest ograniczona czasowo, najważniejsza jest szybka reakcja. Ta zasada obowiązuje zawsze w przypadku pojawienia się udaru. Jak dowiadujemy się z filmu, lekarze neurolodzy mogą kontaktować się z Centrum w przypadku udarów.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam! Nie ma określonego maksymalnego czasu oczekiwania. Nie napisała Pani co jest powodem odwlekania operacji. Wszelkie wątpliwości proszę wyjaśnić z lekarzem prowadzącym.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy