Jak leczyć problem łojotoku występującego na skórze głowy?

Od wielu lat zmagam się z problemem łojotoku występującego na skórze głowy. Mam za sobą terapię izotekiem i lekami przeciwgrzybiczymi. Cera się poprawiła, ale dokucza mi problem przetłuszczonych włosów, występują czasem ropne krosty na głowie, towarzyszy temu poirytowanie i brak motywacji. Bywają również dni, gdzie nie mam łojotoku, świetnie się czuję psychicznie. Ostatnio się dowiedziałem, że to może być problem z gospodarką hormonalną, czy to jest prawdopodobne, co powinienem zrobić?

Lek. Tomasz Budlewski

Tak zaburzenia hormonalne mogą mieć wpływ na tego typu objawy. Proponuję oznaczyć poziom hormonów płciowych i udać się do lekarza endokrynologa