Jak leczyć ten ból lewego migdała?

Witam. Od dwóch tygodni walczę z bólem gardła oraz lewego migdału. Na początku bolało tylko gardło potem ból z lewej strony gardła . Czuje że lewy migdał jest znacznie powiększony, boli przy dotyku, dodatkowo przy przełykaniu pojawiło się charakterystyczne pstrykanie przypominające przeskakiwanie chrząstki. Zaczęło się od przeziębienia, leki od lekarza pierwszego kontaktu nie przyniosły poprawy. Głównie były to tabletki na gardło i preparat do płukania. Leki wybrane, tabletki biorę nadal a nic nie pomaga. Dodam że gdy mam skierowaną głowę do góry lub w bok nie ma pstrykania przy przełykaniu i nie jest to bolesne. Czy to problem z migdałami? I czy nie obejdzie się bez antybiotyku? Proszę o odpowiedź j z góry dziękuję.

Konieczna jest wizyta u lekarza POZ, który oceni stan gardła i migdałków. Jeżeli błony śluzowe będą pokryte ropą, konieczne będzie przeprowadzenie antybiotykoterapii.