Jak leczyć uzależnienie od benzodiazepiny?

Witam, Mój brat jest uzależniony od benzodiazepiny. Chciałabym się dowiedzeić czy są w Warszawie ośrodki, które mogą leczyć to uzależnienie poprzez detox ambulatoryjnie. Brat ma 32 lata. benzodiazepiny zaczął barć około 1 roku temu. najpierw afobam, teraz ralanium, Natomiast problemy z bezzenością ma od około 10 lat

Lek. Tomasz Budlewski

Witam serdecznie, na początek proponowałbym udanie się z bratem do lekarza psychiatry, ponieważ to w kompetencjach tych właśnie lekarzy należy leczenie od uzależnień. Najprawdopodobniej detox ambulatoryjny nie będzie wchodzić w grę, ale to już bezpośrednia decyzja lekarza prowadzącego.