W jaki sposób mogę pomóc mojej rodzinie?

Witam, mam problem z bratem ponieważ nadużywa alkoholu ostatnim czasie próbował popełnić samobójstwo, w ostatniej chwili uratowałem mu życie. Mieszka z dziewczyną i 2 miesięcznym synem jego żona również ma problemy psychiczne lecz nie chce się leczyć,upiera się aby brat się zaszył na tym wszystkim cierpi dziecko. Jak mogę im pomóc czy to już sie kwalifikuje do psychiatry czy do psychologa co zrobić?

Dzień dobry, najlepsze działanie przynosi pomoc psychologiczna i lekarza psychiatry jako wspólne leczenie. Taką pomoc Pana brat otrzyma w ośrodku leczenia uzależnień.

Pozdrawiam

Dorota Nowacka