Jak ocenić wynik TK zatok u 34-latka?

Czy taki opis badania TK zatok obocznych nosa jest ok? Czy warto drążyć temat? OPIS: Zatoki oboczne nosa prawidłowo wykształcone. Komory zatoki czołowej obustronnie prawidłowo powietrzne. Zachyłki czołowe obustronnie drożne. Dyskretne zgrubienie śluzówki sitowia obustronnie. Zatoka klinowa prawidłowo wykształcona, z pojedynczą pełnościenną przegrodą kostną. Obie komory prawidłowo powietrzne. Zachyłki klinowo-sitowe obustronnie drożne. Zatoki szczękowe prawidłowo wykształcone, prawidłowo powietrzne. Lejki sitowe obustronnie drożne. Przegroda nosa z niewielkim kolcem kostnym odchylonym w stronę prawną, poza tym bez cech istotnego odchylenia od lini pośrodkowej. Niewielkie zgrubienie małżowiny nosowej środkowej i dolnej po stronie lewej- cykl małżowinowy? Przewody nosowe oraz nozdrza tylne drożne. Ściany kostne zatok bez cech podejrzanej przebudowy. Rowki węchowe typ II wg klasyfikacji Kerosa. Korzenie pojedynczych zębów trzonowych i przedtrzonowych wpuklają się do światła zatok szczękowych. Szczyty piramid kości skroniowych objętych fragmentarycznie badaniem prawidłowo powietrzne. KONIEC OPISU
MĘŻCZYZNA, 34 LAT 4 miesiące temu

Dostałeś 160 razy więcej promieni rentgena niż pojedncze zdjęcie zatok. Smacznego. Po co to? To nie wizyta u fotografa. Promienie jonizujące są rakotwórcze.