Jak porozmawiać z synem na temat jego zachowania?

Witam , moj 12 letni syn od jakieś czasu , kiedy wchodze do pokoju pod kołdra masturbuje sie .Troszke mnie to przeraziło , gdyż robi teraz to codziennie nie wiem jak z nim rozmawiać od czego zacząć , żeby go nie przezic .Czy to jeszcze nie zawcześnie.

Dzień dobry!

Masturbuje się bardzo duża część nastolatków w wieku Pani syna. Samo w sobie nie jest to w żaden sposób niepokojące.
Problematyczne może być raczej, czy syn potrafi kontrolować częstotliwość i czas trwania masturbacji (balansować czas jej poświęcany z innymi aktywnościami w ciągu dnia) oraz czy potrafi zapewnić sobie intymność; czy w domu panują zasady pozwalające zachować prywatność (np. pukanie do drzwi itp).

Pozdrawiam!