Jak wpłynąć na zachowanie męża?

Witam. Jestem w związku z moim mężem od 4 lat, mamy małe dziecko. Do tej pory tworzyliśmy szczęśliwa rodzinę. Były wzloty i upadki, lecz zawsze szliśmy razem do przodu. Jednak od pewnego czasu nasz związek znacznie się zmienił. On każde nasze wspólne problemy rozładowuje na mnie, nie chce pokonać tych problemów razem, woli się wyżywac.. Ciągle wszczyna awantury nawet o najmniejsze błahostki, krzyczy, wścieka się i wykrzykuje, że jeśli go nie kocham, mogę o zostawić. A po tym gdy skończy mi sprawiać przykrości..sam się obraża. Ja mimo trudnego charakteru potrafie nie ciągnąć awantury, tylko prosić byśmy się nie klocili, lecz nie mam żadnego wpływu.. Gdy mężowi przechodzi przeprasza mnie i zwierza się, że wcale nie panuje nad tym i nie wie dlaczego taki jest i nie chce mnie ranić. Jak mam wpłynąć na jego zachowanie?

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Z zaprezentowanej przez Panią relacji małżeńskiej, temat postrzegam jako wielowątkowy - celowe byłoby podjęcie przez Państwa terapii małżeńskiej, która byłaby przydatną, w nabyciu skutecznej umiejętności komunikacyjnej między Państwem oraz we wzajemnym rozumieniu siebie/radzeniu sobie.

Serdeczności i pomyślności Państwu życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605