Jak postąpić w przypadku takiego zachowania męża?

Dzień dobry, nie wiem co mam zrobić . Odkryłam że mój mąż psychoterapeuta, nawiązał bardzo bliskie i osobiste relacje ze swoją klientką. od czterech miesięcy utrzymują bardzo bliską korespondencję na messengerze . Doszło do tego że ona deklaruje że kochać będzie mojego męża na zawsze i nic ją nie obchodzi etyka ani konwenanse . Mój mąż zaś pisze że nigdy jej nie opuści i zawsze będzie przy niej. Odkryłam tą korespondencję gdy umawiali się na spotkanie '' w plenerze ''. Proszę o pomoc . Mój mąż stwierdził że to jest zupełnie normalne, wręcz mnie wyśmiał i skierował do psychiatry abym leczyła się z zazdrości.

Dzień dobry, psychoterapeuta powinien przestrzegać zasad etyki i nie wchodzić w relacje pozaterapeutyczne ze swoimi pacjentami przede wszystkim ze względu na dobro terapii, która w ten sposób może zostać zaprzepaszczona. Nie mówiąc już o relacji seksualnej z pacjentką. W kontekście Państwa małżeństwa taka relacja może doprowadzić do kryzysu relacji małżeńskiej. Myślę, że ma Pani prawo się niepokoić i oczekiwać od męża szczerej rozmowy. Skierowanie do psychiatry ignoruje Pani obawę. Mąż ucieka od konfrontacji, zasłaniając się, że to zupełnie normalne. Myślę, że warto by szczerze i otwarcie o tym porozmawiać, również o Pani zazdrości. Warto przyjrzeć się temu, czy w Państwa relacji czegoś ważnego mężowi nie brakuje, co np. dostaje w relacji terapeutycznej z tą pacjentką. To może być okazją do pracy nad związkiem. Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami, małżeństwami i grupami w gabinetach w Warszawie oraz poprzez Skype, tkoscielny@interia.pl, tel. 692 13 99 40.