Jaki odsetek ludzi się masturbuje?

Ile osób się masturbuje i dlaczego nikt się do tego nie przyznaje? Czy masturbują się tylko samotni ? Jaki procent społeczeństwa zadowala się samemu?

Trudno odpowiedzieć na pytanie jaki odsetek ludzi się masturbuje, ale badania pokazują, że wiele osób się do tego nie przyznaje. Dobrym przykładem są badania przedstawione w książce prof. Beisert "Seks twojego dziecka" przeprowadzone na rodzicach, wśród których ok. 80% z nich uważa że ich dzieci się nie masturbują, a wyniki z drugiej strony pokazują, że ok. 80% dzieci się masturbuje. Jest to niewątpliwie temat tabu o którym się nie mówi. Co do pytania, czy masturbują sią tylko samotni odpowiedź brzmi - nie...

Dzień dobry!

Różne badania podają różne wyniki. Zazwyczaj jest to jednak znacząco ponad połowa kobiet i znacząca większość mężczyzn.
W ciągu całego swojego życia każdy człowiek ma doświadczenia masturbacyjne.

Masturbują się zarówno osoby samotne, jak i pozostające w związkach (czasami z powodu nieudanego współżycia w tym związku, a czasami obok udanego współżycia w związku).

Jest to jednak kwestia, z różnych powodów, w wielu środowiskach uznawana za tabu i rzeczywiście rzadko stanowi temat rozmów.

Pozdrawiam!