Kiedy osoba w wieku 15 -lat powinna założyć aparat ortodontyczny?

Witam moja córka ma 15 lat i problem z miejscem na trójki ortodonta namawia nas na drogi aparat ze Stanów ale nie jest w stanie mi odpowiedzieć co będzie jak zaczną wychodzić 8 dolne już kiełkująm. Czy robić aparat teraz czy zaczekać aż wyjdą 8

Na pewno trzeba jak najszybciej rozszerzyć szczękę by stworzyć miejsce dla kłów. Co do 8 dolnych - trzeba zobaczyć na jakim są etapie rozwoju, jaką mają pozycję. Możliwe scenariusze obejmują zastąpienie siódemek ósemkami, wyprostowanie ósemek w kości lub po prostu ich spokojne wyrżnięcie do łuku. Pozdrawiam