Koledzy nabijają się z powodu wzrostu mojego syna

Mój syn ma 14 lat 9 grudnia. Jest bardzo zdołowany i przytłoczony. Ma 156 cm wzrostu. Jego najlepszy kolega 5 miesięcy temu był od niego 5cm niższy, a teraz jest 4 cm wyższy. Koledzy nabijają się z niego . Czy są jakieś sposoby by był wyższy

Witam Pana,

chłopiec jest w procesie dorastania - dojrzewania, w fazie wzrostu do 21 roku życia, dobrym przykładem jest kolega, który jeszcze pół roku temu był niższy, Pana syn jest z grudnia, więc na tle rówieśników, z dziećmi ze stycznia to 11 miesięcy różnicy, w związku z tym tyle czasu trzeba odczekać. Wzrost jest uwarunkowany częściowo genetycznie, jeśli Pana syn prawidłowo się rozwija, więc w ciągu pół roku jego wzrost też ulegnie znacznie zmianie. Dobrze byłoby pokazać chłopcu jego dobre strony - możliwe, że świetnie radzi sobie z matematyką lub jest coś, w czym jest lepszy od kolegów, dobrze byłoby chłopcu pokazać jego mocne strony, coś co sprawi stabilne poczucie własnej wartości, nieuzależnione od fizyczności, ponieważ na to niekiedy nie mamy wpływu. Wskazana jest szczera rozmowa z synem, ojciec jest wzorem - modelem dla syna, proszę wyjaśnić chłopcu zachowanie rówieśników, na zasadzie takiej, że człowieka akceptuje się, takiego jakim jest, nie doszukuje się "dziury w całym".
Pozdrawiam serdecznie