Komplikacje po utracie 1/4 górnej jedynki

witam, miesiąc temu miałam wypadek, uderzyłam zębami o podłogę na skutek czego straciłam 1/4 górnej lewej jedynki, która została odbudowana. Zauważyłam, że jak biorę w palce (kciuk i wskazujący) prawą górną jedynkę i dwójkę to czuje jakby delikatne pukanie w którymś z tych zębów. Byłam u ortodonty i stomatologa, ale nie stwierdzili nic niepokojącego, a rtg będę miała za 2 dni. co to może być, możliwe ze to ustąpi ? noszę retencję stałą, może to ona tak "puka"? Dziękuję.

W czasie uderzenia urazowi ulega nie tylko ta widoczna część zęba ale i ta przykryta kością. Przy silnym urazie może nawet dojść do obumarcia miazgi zębowej zwanej popularnie nerwem. "Pukanie" nie jest objawem niepokojącym, warto jednak kontrolować żywotność zęba. W razie obumarcia konieczne będzie leczenie kanałowe. Pozdrawiam