Korzenie zębów trzonowych wrastające do zachyłków zębodołowych obu zatok szczękowych

Witam. Proszę o zinterpretowanie tk zatok. Korzenie zębów trzonowych wrastają do zachyłków zębodołowych obu zatok szczękowych. Prawostronne skrzywienie przegrody nosa z szeroką ostrogą dł, 5-6mm upośledzającą drożność przewodu nosowego środkowego prawego. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam.
Korzenie zębów trzonowych w sąsiedztwie zachyłków zębodołowych zatok szczękowych to norma anatomiczna. Przy dużej ekspansji zatoki mogą nawet modelować jej dno. Dla stomatologa są to cenne informację przed usunięciem takich zębów oraz później - przy planowaniu leczenia implantologicznego w tym miejscu.
W sprawie skrzywienia przegrody nosa proszę udać się na konsultację laryngologiczną.

Pozdrawiam,
specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej Tomasz Bigas
http://www.astra-dent.pl/