Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 3 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kraniotomia płata czołowego u 20-letniej osoby

Witam. Jestem po kraniotomi płata czołowego. Wszystko jest ok. Ale mam pytania. Dlaczego goli się dokładnie włosy przed operacją? I czym jest płat kostny połączony z resztą czaszki? Czy dołki po trepanacji znikną? I czy w czasie operacji są one czymś zabezpieczane? I dlaczego obok szwu słabo rosną włosy? Bo na bliźnie na pewno nie urosną. Tylko obok szwa rosną słabo. Dodam, ze obok szwa mam takie trzy kółka gdzie zaczynają rosnąć włosy. Co mogło spowodować te kółka?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Jak leczy się udar?

Tomasz Pasterski, neurochirurg z Kliniki Neurochirurgii Szpitala Bródnowskiego w Warszawie opowiada o Krajowym Centrum Leczenia Chorób Naczyniowych, gdzie stosuje się minimalnie inwazyjne leczenie udaru mózgu. Polega ono na wyjęciu zatoru z naczynia i uzyskaniu przepływu krwi, co może skutkować pełnym wyleczeniem. Metoda jest ograniczona czasowo, najważniejsza jest szybka reakcja. Ta zasada obowiązuje zawsze w przypadku pojawienia się udaru. Jak dowiadujemy się z filmu, lekarze neurolodzy mogą kontaktować się z Centrum w przypadku udarów.

Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
79 poziom zaufania

Golenie prowadzone jest w celu uzyskania pola operacyjnego jak najbardziej jałowego. Co do połączenia płata kostnego z resztą czaszki zależy od rodzaju i przyczyny zabiegu. W pewnym stopniu włosy będą odrastać i dołki mogą się zmniejszyć.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety