Łagodzenie ran po oczyszczaniu twarzy

Witam, ostatnio robiłam sobie sama oczyszczanie twarzy z tzw kaszki. Niestety zaczełe lecieć mi mocno ropa(oczyscilam twarz woda utleniona), nastepniego dnia miałam juz sporego strupa, który odpadł mi po 4 dniach. Na skórze jednak został różowy ślad i nierówność, po tygodniu skóra wyglada lepiej ale jest jeszcze lekko różowa i nierówna. Uzywam bepanthen plus, zeby rana szybciej sie zagoiła. Jak długo jeszcze może potrwac gojenie sie rany? Czy mam obawiac się blizny?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza dermatologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.