Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 1 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Małe brązowe plamki na całym ciele

mam 31 lat, co mogą oznaczać pojawiające się mikroskopijne brązowe plamki na całym ciele? Są bardzo małe może 1-2mm. Od 9 dni mam też ból głowy między oczyma a kropki zaczęły się pojawiać jakieś 3 dni temu. Jem normalnie, nie mam duszności ani wymiotów.Czuję drapanie w gardle, ale powiedzieli mi że to tylko infekcja wirusowa.Tych kropek nie ma jeszcze dużo ale czy to się może zmienić?
31 LAT ponad rok temu

Opryszczkowe "zimno"

Wywołana przez wirus HSV-1, pojawia się często w początkowym okresie choroby i objawia pieczeniem czy swędzeniem skóry ? mowa o opryszczce wargowej. Doktor Marcin Ambroziak udziela odpowiedzi na pytanie, dlaczego opryszczka często zostaje nazywana zimnem.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Powodem wystąpienia takich zmian może być rekcja alergiczna na lek, jedzenie lub wynik działania promieni słonecznych. W tym ostatnim przypadku brązowe plamki często pojawiają się na miejscach najbardziej wyeksponowanych na działanie promieni słonecznych ( ramiona, kark, ręce) . Niestety po pojawieniu się w takiej sytuacji pozostają już do końca życia. Sugerowałbym jednak wizytę u dermatologa by ten mógł bezpośrednio ocenić zmiany.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Raczej sugerowałbym działanie słońca, jednak nie można wykluczyć alergii.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, jest za dużo opcji jeśli chodzi o tego typu zmiany. Proponuję jednak spotkać się w realu z dermatologiem i omówić wszystkie możliwości. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy