Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 0 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Małe brązowe plamki na całym ciele

mam 31 lat, co mogą oznaczać pojawiające się mikroskopijne brązowe plamki na całym ciele? Są bardzo małe może 1-2mm. Od 9 dni mam też ból głowy między oczyma a kropki zaczęły się pojawiać jakieś 3 dni temu. Jem normalnie, nie mam duszności ani wymiotów.Czuję drapanie w gardle, ale powiedzieli mi że to tylko infekcja wirusowa.Tych kropek nie ma jeszcze dużo ale czy to się może zmienić?
31 LAT ponad rok temu

Pieprzyki a rak skóry

Czy pieprzyki mogą przyczynić się do powstania raka skóry? Czy niepozorna brązowa plamka może stać się czerniakiem? Na ten temat wypowiada się specjalista - prof. Waldemar Placek, dermatolog.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Powodem wystąpienia takich zmian może być rekcja alergiczna na lek, jedzenie lub wynik działania promieni słonecznych. W tym ostatnim przypadku brązowe plamki często pojawiają się na miejscach najbardziej wyeksponowanych na działanie promieni słonecznych ( ramiona, kark, ręce) . Niestety po pojawieniu się w takiej sytuacji pozostają już do końca życia. Sugerowałbym jednak wizytę u dermatologa by ten mógł bezpośrednio ocenić zmiany.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Raczej sugerowałbym działanie słońca, jednak nie można wykluczyć alergii.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, jest za dużo opcji jeśli chodzi o tego typu zmiany. Proponuję jednak spotkać się w realu z dermatologiem i omówić wszystkie możliwości. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy