Maść Unguentum Neomycini dla 3-latka

Na zadartą skórkę koło paznokcia u 3 latka Pani Doktor przepsiała maść Unguentum Neomycini. Jak w domu przeczytałam ulotkę, to osłabłam.Skutki uboczne straszne, a maść od 12 roku życia.Nawet zaczerwienienia nie było na paluszku. Czy taką maścią można smarować coś takiego i u tak małego dziecka?

Witam. Nie ma powodów do niepokoju. Miejscowo działająca maść bardzo rzadko daje poważne działania niepożądane i można ją stosować u małych dzieci.