Nakłonienie dziecka z autyzmem do jedzenia

Witam ,jak naklonic 4 letnie dziecko z autyzmem atypowym do jedzenia.Od roku czasu jada tylko ciastka i jogurciki typu monte i nic wiecej,ma obrzydzenie na wszystko,czasami przez 2 dni nic nie chcial nic zjesc,pomimo tego rozpierala go energia a czasami siedzial osowialy i potrafi spac nawet do 14h.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Wybiórcze jedzenie powiązane jest zazwyczaj z zaburzoną integracją sensoryczną. Zmysł smaku u dziecka trzeba pobudzić. Można zrobić diagnozę integracji i rozpocząć terapię. W domu pokazywać różnorodne jedzenie i zachęcać do próbowania, smakowania,polizania. Nie zmuszać, a wplatać w zabawę.