Nawracające zapalenie chrząstek

Witam, dzisiaj byłam u lekarza kardiologa który stwierdził że choruje na nawracające zapalenie chrząstek. Powiedział to tak jakby to nic wielkiego, przepisał maść Olfen i to wszystko. Po powrocie do domu zaglebilam się w temat NZP i ta choroba wydaje mi się czymś strasznym ( czytałam wypracowania lekarzy na temat tej choroby nie jakieś fora.) moje pytanie brzmi do jakiej specjalizacji lekarza mam się udać aby potwierdził lub odrzucił tę chorobę mam dopiero 21 lat rocznego synka, boję się :(

Aleksander Ropielewski

Nie należy zbytnio się przejmować ponieważ przebieg choroby może mieć bardzo różne nasilenie. Sugeruję kontakt z reumatologiem odnośnie potwierdzenia rozpoznania i ewentualnego leczenia.