Nerwica lękowa a stosowanie Afobamu

Mam bardzo mocną nerwicę lękową,biorę Afobam, bo inaczej nie wyszłabym z domu do pracy, lecz to działa na chwilę,rodzinna przepisała mi Cital 20, czy będzie to lepszy lek dla mnie,bo jakoś muszę przetrwać 12h w pracy,a tam dzieją mi się okropne rzeczy(rozbicie, pocenie się ,wysokie ciśnienie ,tętno, zawroty głowy, uczucie że umieram,że zaraz zemdleję, pracuje jako ekspedienta w sklepie a boje się kontaktu z ludźmi,i tego miejsca a jest to galeria handlowa,proszę o poradę,czy tenCital mi pomoże?

Dzień dobry,

Zaburzenia lękowe leczy lekarz psychiatra oraz psychoterapeuta, stąd namawiam na podjęcie leczenia u w/w specjalistów (a nie u lekarza rodzinnego).
Proszę również pamiętać, że leczeniem podstawowym w przypadku nerwicy jest psychoterapia, leki stosuje się wspierająco i na określony czas. Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Leczenia Nerwic / Poradni Zdrowia Psychicznego.

Dzień dobry,
najlepsze rezultaty w leczeniu zaburzeń lękowych daje połączenie farmakoterapii z regularną psychoterapią, dlatego zachęcam Panią do zwrócenia się o pomoc do psychoterapeuty, który może pomóc Pani dotrzeć do źródła lęku i wypracować sposoby radzenia sobie z nim.
Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesu