Noszenie okularów pryzmatycznych w celu eliminacji zeza rozbieżnego u 10-latka

Witam.Moj 10 letni syn od dwóch lat nosi okulary pryzmaty w celu eliminacji zeza rozbieznego.Chciałam zapytać co jeszcze mogę zrobić aby pomoc synowi,czy są jakieś ćwiczenia?nasz okulista zalecił tylko te pryzmaty a postepu nie ma.

Witam.tak.nalezy cwiczyc konwergencje okolo 3 min.dziennie.pryzmaty przesuwają obraz ale nie leczą.zeza rozbieznego poprawiają sxkla korekcyjne minusowe.istotne jest jaki jest kąt zeza jp stereopsja.mozna zapisac na cwiczenia ortoptyczne.itd.pozdrawiam idzcie do zezologa