Skurcze w podbrzuszu i ból jajników
Od pól roku miewam bardzo silne skurcze w podbrzuszu. Są one kilkusekundowe, pojawiają się niezależnie od dnia cyklu, czasem jest ich kilka a czasem jeden, są nieregularne (czasem potrafią być 2 razy w tyg, a czasem nie występują cały miesiąc). Miałam robione podstawowe badania krwi i moczu, badało mnie 2 ginekologów, miałam robione USG jamy brzusznej. Okazuje się że wszystko jest dobrze. Brałam takie leki jak Meteospazmyl, teraz chirurg przepisał mi Debretin, który biorę od 2 tyg. Ogólnie lekarze twierdza, że to może być jelito drażliwe. Ale od około 2/3 miesięcy mam tez inne dolegliwości i nie wiem na ile są one wszystkie ze sobą powiązane. Pobolewają mnie jajniki. Jest to lekki ból, trwa przez cały cykl i ten ból idzie w kierunku pachwin i ud. Trochę takie uczucie jakbym cały czas miała za chwilę dostać okres. Ginekolog (który mnie zbadał i jest wszystko ok) przepisał mi Butapirazol i Distreptoze, ale skończyłam brać je tydzień temu, a pobolewanie nie minęło. W ciąży nie jestem, nie byłam, nie biorę tabletek antykoncepcyjnych, nie chorowałam przewlekle, nie przeziębiam się często i nie ma nic do czego można by się przyczepić. Co w takiej sytuacji powinnam robić? Do jakiego lekarza jeszcze iść?

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Hat
71 poziom zaufania
Witam! Wspomniała Pani, że lekarze podejrzewają zespół jelita drażliwego. Jest to schorzenie, w którym dużą rolę w powstawaniu objawów odgrywa stres. Być może pobolewania w okolicy jajników także są spowodowane podobną przyczyną. Warto zwrócić uwagę na to w jakich sytuacjach pojawiają się dolegliwości, w jakich się nasilają, bądź są łagodniejsze. Jeżeli w badaniu ginekologicznym wykluczono zmiany organiczne warto doprecyzować diagnostykę gastroenterologiczną poprzez wykonanie badań endoskopowych, kolonoskopii, ewentualnie także gastroskopii. Dolegliwości bólowe w podbrzuszu promieniujące do pachwin mogą mieć także związek z kamicą nerkową - warto wykluczyć także tą przyczynę. Pozdrawiam serdecznie!