Opuchnięcia palców u stóp i rąk

miesiac temu mojej mamie spuchł paluch u nogi, byla u lekarza zrobila badania na cukier, dne moczanowa i cholesterol. wszystko wyszlo w normie, opuchlizna zeszla.lecz 10 dni temu znow pojawilo sie opuchniecie i zasinienie tym razem u reki, palec serdeczny. byla u lekarza, ktory powiedzial, ze musial byc tam krwiak i do 7 dni po smarowaniu mascia ketonal, powinno to zniknac. i tak bylo. po tyg znikło, lecz po zaprzestaniu smarowania po 2 dniach znow pojawilo sie to samo co bylo.co to moze byc?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ewidentnie jest to związane ze stanem zapalnym. Trudno jest określić czym jest to spowodowane. Sugerowałbym wykonać badanie kontrolne krwi.