Problem z opuchlizną palców u stóp

Najpierw jeden palec u stopy ten obok duzego,byl uderzony spuchniety lekko,Bralam serie antyinflamatoire,przeciwzapalne i masc,Przeszlo opuchniecie, a po kilku miesiacach sie pojawilo zaczerwienienie i opuchniecie lekkie.lekarz mi przepisal profilaktyczny lek przeciw la goute,czyli podagra,nie wiem jaka to choroba.teraz po miesiacu lub juz dwoch na dwoch palcach sa podskorne czerwone babelki swedzace wieczorem,w dzien tez pieczenie,teraz po nastepnym miesiacu juz przerzut jest na nastepna stope z podobnymi objawami na dwoch palcach

Dzień dobry, podagra to inaczej dna moczanowa, Pani objawy są najprawdopodobniej spowodowane złogami moczanu w tkankach. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego celem dalszej diagnostyki i leczenia.