Kobieta , 66 lat prosze o interpr. (k. l.66, po operacji na tarczyce) nast. opisy 25.06. Tomogr. komp. Pasmowate zmiany niedodomowe marskie w obu płucach, najw. w zakresie płata środkowego, języczka, segmentów 8 i 9 po prawej, zmiany też w segmencie płatów górnych. Po prawej małe zwapnienie. Pochłanianie tkanki płucnej obniżone. Cechy nadciś. płucnego z poszerz. tętnic na obwodzie. 21.07. USG-Dopler Słaba echogen.. Liczne nadkom.zaburzenia rytmu w trakcie bad.FW lewej kom.=65%. Zaburzenia relaksacji lew. kom.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Tomografia komputerowaTomografia komputerowa jest badaniem radiologicznym pozwalającym na uzyskanie obrazów badanych struktur. Jest badaniem, które wykorzystuje promienie rentgena. Pozwala uzyskać wyraźne i szczegółowe zdjęcia narządów oraz kości.
  • PulmonologiaAlergia dotyczy ludzi z w każdym wieku. Typowa choroba alergiczna to atopowe zapalenie skóry, które zazwyczaj ustępuje przed ukończeniem 10. roku życia, natomiast w późniejszych latach pojawia się astma oskrzelowa.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Tomografia komputerowa

W jakich przypadkach szczególnie sięgamy po tomografię komputerową?

Tomografia komputerowa jest badaniem radiologicznym, czyli opierającym się na działaniu promieniowania rentgenowskiego. W jego trakcie pacjenta umieszcza się na specjalnym stole, który przesuwa się wzdłuż aparatu. Lampa rentgenowska, poruszająca się dookoła...