Pielęgnacja cery trądzikowej i kaszka na twarzy

witam, jestem w okresie dojrzewania i zmagam się z tzw. kaszką, szczególnie na czole. Mam również zaczerwienione policzki. Moja codzienna pielęgnacja wygląda następująco: żel La Rosche Posay, niekiedy pożniej tonik i na koniec jakies krem nawilżający. Czy jest coś co mogę zrobić, aby poprawić wygląd swojej skóry? jakieś sposoby na trądzik zaskórnikowy? Używam czasami peelingów i masek na twarz. Czy w swojej pielęgnacji popełniam jakieś błędy? Proszę o rade.

Moim zdaniem złuszczanie od czasu do czasu jest niewystarczające. Proponuję peeling przynajmniej dwa razy w tygodniu. Proszę pamiętać o codziennej ochronie przeciwsłonecznej. W gabinecie medycyny estetycznej polecam serię peelingów karbonowych, który świetnie oczyszcza i zwęża pory, poprawia koloryt i wyrównuje ewentualne przebarwienia. Opcją dla Pani są również peelingi medyczne, np. pirogronowy.

Tak można udać się do dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej, lekarz przepisze odpowiednie maści i warto wykonać serię peelingów medycznych.

Pielęgnacja domowa jest jak najbardziej prawidłowa.