Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 2 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Polineuropatia toksyczna u 36-letniej kobiety

cierpie na polineuropatie toksyczna,bylam leczona neurovitem i neurolipon 600. Wchwili obecnej przyjmuje witb complex,wit b1 ,kwas alfa liponowy 200mg 3x1 i amizepin mam jednak wrazenie ze mi to nie pomaga,od bolu biore exbol. Do p.rehabilitacyjnej mam wyznaczona wizyte na koniec pazdziernika.Czy sa jakies metody zeby zminimalizowac te bole? Slyszalam o terapii kwasem alfa liponowym podawanym dozylnie,u mnie w miescie takiej terapii nie ma. POZDRAWIAM.
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

W tym przypadku nie podaje się kwas liponowy dożylnie zresztą jest bardzo drogi, należy wyeliminować zupełnie czynnik, który wywołał schorzenie inne ewentualnie leki są na receptę np.gabapentin w dawce 900 mg/dziennie, pozdrawiam.

umów wizytę 0

Leczenie neuropatii jest trudne i złożone. W zasadzie nie istnieją leki zatrzymujące postęp choroby. Leczenie skupia się głownie na uśmierzaniu bólu. Skuteczność klasycznych leków przeciwbólowych jest niewielka. W przypadku polineuropatii cukrzycowej klasyczne NLPZ są wręcz przeciwwskazane ze względu na ryzyko działań niepożądanych w stosunku do nerek, które i tak są narażone na uszkodzenie w przebiegu cukrzycy ( nefropatia cukrzycowa). Do leków mających działanie przeciwbólowe należą leki przeciwdepresyjne i przeciwdrgawkowe. Pomocniczo stosuje się dożylne wlewy z lidokainy oraz miejscowo kapsaicynę. Stosuje się też leki poprawiające funkcjonowanie uszkodzonych nerwów: kwas α-liponowy (ALA) oraz witaminy z grupy B, generalnie są to leki zarejestrowane do leczenia polineuropatii cukrzycowej. Bardzo ważne jest rehabilitacja i usprawnianie, które w pewnym stopniu hamuje postęp zaników mięśniowych.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety