Przygotowanie zęba do leczenia kanałowego a ciągły ból zęba

WitamOsiem dni temu miałam zatruty ząb, który następnie ma być leczony kanałowo 5. Lekarz stomatolog założył mi trutkę i poinformował mnie, że ząb może mnie trochę boleć przez parę godzin. Jednak dzisiaj mija 8 dzień a ząb wciąż boli i to coraz mocniej najbardziej przy gryzieniu czy jest to normalne, że tyle boli ? wizytę mam dopiero 22 października.

Po pierwsze po założeniu środka dewitaizującego dolegliwości mogą być, ale raczej nie tak długo. A po drugie taka wkładkę zakłada się na 7-10 dni !!!. Myśl, że powinna Pani pojawić się u dentysty znacznie wczesniej.

Nie , nie jest to normalne. Ząb po "zatruciu" może boleć kilka godzin ale do nastepnego dnia to juz na pewno powinno ustapic. Poza tym tzw. wkładkę dewitalizacyjną zakłada sie na 2 tygodnie , do 22 października to zdecydowanie za długo..
Radzę skontaktować sie z lekarzem i ustalić wcześniejszy termin wizyty.