Rozszerzone pory oraz czerwone, ropne pryszcze

Witam, rozszerzone pory mam nie tylko na nosie ale i na policzkach, robia sie czarne. na dodatek pojawiaja sie czesto czerwone ropne pryszcze. Nie wiem jak mam dbać o buzie. Oczyszczam regularnie zelem, robie peelingi itd. Co by Pani polecila? Dziękuje

Witam.
W domowej pielęgnacji może Pani stosować np.Skinoren krem, który zawiera 20% kwas azelainowy. Odblokowuje pory i dodatkowo ma działanie przeciwzapalne. Powinna Pani dodatkowo stosować odpowiedni krem do pielęgnacji skóry. Bardzo ważne jest, aby nie przesuszyć skóry, bo wtedy dużo bardziej poszerzają się pory.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska

Polecam serię peelingów medycznych i odwiedzenie dobrego dermatologa, który przepisze odpowiednei preparaty do smarowania na skórę. Na zaskórniki można również zastosować peeling kawitacyjny i proszę do skóry używać kremów nawilżających o lekkiej konsystencji.