Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 2 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Samocewnikowanie a obecność leukocytów w moczu

Witam jestem meżczyzną 25lat POrozczepie kregołsupa z pecherzem neurogennym. Mam zalecone samocewnikowanie 4-5 razy na dobe i zazywanie furaginny 2 tabletki dziennie , wyniki z moczu zawsze wykazuje leukocyty w ilosci 10 maxymalnie do 30.Czy ta ilość jest w moim przypadku akceptowalna i czy antybiotykoterapia powinna być zastosowana tylko w przypadku gorączki?
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
79 poziom zaufania

A czy zawsze jest przeprowadzona odpowiednia higiena przed zacewnikowaniem? Jeżeli występują bakterie w moczu to jak najbardziej powinna być zastosowana antybiotykoterapia, natomiast przy leukocytach jest trochę inaczej. Proszę koniecznie udać się do lekarza urologa, po badaniu będzie można zastosować odpowiednie postępowanie.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety