Silny ból ucha a poporodowe zapalenie tarczycy

Dzień dobry, W zeszłym tygodniu dowiedziałam się, że mam poporodowe zapalenie tarczycy, endokrynolog przepisał mi leki, ale nie zaczęlam ich stosować, bo muszę odstawić dziecko od piersi, a mam z tym problem. Dzisiaj obudziłam się z potwornym bólem ucha, czy moze mieć to związek z tarczycą. Czy mogę stosować lek Dicortineff przy karmieniu?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ból ucha nie ma związku ze schorzeniami tarczycy. Proszę nie stosować Dicortineffu bez oceny otoskopowej ucha, przynajmniej przez lekarza POZ.