Stan podgorączkowy a wynik morfologii krwi u 14-latki

Moja 14-letnia córka od przeszło trzech tyg. ma stan podgorączkowy (37,4). Zrobiłam jej badania. Morfologia RBC- 5.26 n 4.00-5.20 WBC-3.8 n 4.5-10.5 reszta w normie Rozmaz (pomiar automatyczny) wart.b. NEUT- 1.58 n 1.80-7.70 % NEUT- 41.7 n 50-70 %EO- 6.5 n 1.0-5.0 reszta w normie Wzór odsetkowy (barwiony metodą MGG) neutrofile 38 n 50-70 monocyty 12 n 1-10 reszta w normie. Nasza pani doktor stwierdziła, że wszystko jest ok. tylko za mało przyjmuje płynów i ma więcej pić. Temp. utrzymuje się.

Aleksander Ropielewski

Bez przeprowadzenia badania nie jestem w stanie stwierdzić przyczyny stanów podgorączkowych. Wyniki badania krwi nie wskazują jednoznacznej przyczyny. Sugeruję kontakt z innym lekarzem.