Stosowanie Augmentin u dziecka o wadze 19 kg

Dobry Wieczór. Moja córeczka ma zapisany augmentin 600 mg 42,9mg/5ml. Na zapalenie dróg moczowych i zapalenie tchawicy. Chciałabym zapytać ile wynosi dawka dobowa tego leku przy wadze 19 kg. Z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawi serdecznie. Marysia

Lek. Tomasz Budlewski

Lek należy przyjmować zgodnie z zaleceniami pediatry. dawka: (90+6,4mg)/kg m.c. /dobę w dwóch dawkach dzielonych