Stosowanie Madinette a możliwe powikłania

Witam, mam 41 lat, nigdy nie przyjmowałam doustnej antykoncepcji, jednak teraz postanowiłam pozbyć się miesiączki z powodu wesela na którym chciałam bawic się bez tej "przyjemności".Po przeczytaniu ulotki leku Madinette, odechciało mi się i tabletek i wesela.Zator płuc i zakrzepica, śnią mi się po nocach.Proszę o poradę, czy przyjmowanie tego leku przez 1 m-c może spowodować nieprzyjemne skutki zdrowotne. Proszę o poradę, z góry dziękuję.

Piotr Pilarski

Każdy lek ma skutki uboczne. Antykoncepcja zwiększa ryzyko powikłań zatorowo zakrzepowych.

Pozdrawiam.