Stosowanie Protopic a ryzyko nowotworu

Dermatolog na łojotokowe zapalenie skóry przepisał mi lek Protopic. W ulotce jest napisane, że może wywoływać nowotwory. Różne działania niepożądane jestem w stanie przeżyć ale nowotwory to lekka przesada.

Ulotka dotyczy substancji czynnej ,która podawana doustnie obniża działanie immunologiczne. Protopic jest lekiem niesterydowym i to jego atut. Proszę nie zrażać się do tej maści.Zewnętrznie stosowany nie stanowi zagrożenia nowotworowego..
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska