Stosowanie Sidretella a witamina C

Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Sidretella. Ostatnimi czasy mam problemy z pęcherzem więc między 3-5 września wzięłam prawie 7g witaminy C. 13 września doszło do stosunku bez prezerwatywy (zabezpieczony tabletkami). Nie pominęłam ani jednej tabletki, jednak wyczytałam i sprawdziłam interakcje leków, że może dojść do owulacji przy nagłym odstawieniu witaminy C. Jakie jest ryzyko ciąży i czy w ogóle jest?

Lek. Tomasz Budlewski

Zawsze jest możliwość ciąży. Proponuje oznaczyć poziom beta hcg i udać sie do lekarza ginekologa.