Stwierdzenie pęknięcia żeber lub stłuczenie

Witam, Kilka dni temu zgłosiłem się do lekarza z urazem klatki piersiowej. Lekarz stwierdził pęknięcie żeber lub stłuczenie (rtg nie wykazało zmian). Generalnie nie jestem uprzedzony do ludzi, ale lekarz był nieco cyniczny, nie wiem, może ze względu na nocną porę. I jako zalecenie dostałem: aclexa 2x1 i flegamina 2x2 i tu moje pytanie. Po tej flegaminie kaszle jak szalony i tylko podrażniam te żebra i bolą jeszcze bardziej. Po co ten lek? To normalne w takich urazach? Dziękuję i pozdrawiam

Proszę odstawić Flegaminę, gdyż działa typowo wykrztuśnie co może spowodować nasilenie dolegliwości bólowych związanych ze stłuczeniem klatki piersiowej.