Szczękościsk po usunięciu zęba ósemki

Witam. 19.12. miałam usuwaną górną 8, założono mi 3 szwy.Ból umiarkowany, spora opuchlizna i duży szczękościsk towarzyszą mi do dziś.Również dziś (22.12.) byłam na kontroli i chirurg powiedział, że jeśli do jutra (mam też umówioną wizytę), nie będę w stanie otworzyć na pełną szerokość buzi, to szczękościsk pozostanie już na zawsze. "Masz sikać po nogach, ale usta otworzyć" - tu cytat z p. chirurga.Ćwiczę otwieranie, ale wątpie, że do jutra mi się to uda.Proszę o poradę

Aleksander Ropielewski

Proszę faktycznie starać się otwierać usta pomimo bólu. W większości przypadków udaje się przywrócić pełen zakres ruchu w stawie skroniowo-żuchwowym. Ponadto opuchlizna i obrzęk najpewniej jeszcze ustąpią.

Szczękościsk utrzymuje się czasami ponad 7 dni po zabiegu usuwania ósemek. Proszę próbować otwierać jak najszerzej ale nie denerwować się. Za kilka dni po problemie nie będzie śladu.

Pozdrawiam
lek. stom. Wojciech Fąferko
www.dentim.pl