TK płuc u 54-letniej osoby

proszę o opis mego tk.płuc .pacjentwiek54lat po operacji pęcherzy rozedmowych i częściowej resekcji płuca prawego klatka piersiowa szewska.wymiar szczałkowy,miendzy przednią powierz.kregosłupa a mostkiem wynosi 8cm prawe serce zniekształcone u podstawy prawego płuca nie wielkie zmiany włokniste.bulerozedmowe wielkosci 58mm u podst.lewego płucabule 40mm w szczycie zmiany bliznowe bule rozedmowe 40mm czy znowu muszę podać się operacji wyciecia pecherzy rozedmowych? obecnie bardzo sie męcze

Aleksander Ropielewski

Zależy to od tego czy bule rozedmowe uciskają sąsiednie fragmenty płuca oraz czy występują zaburzenia wentylacji i saturacji. Na podstawie podanego wyniku TK nie wynika aby tak było.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest poznanie większej ilości informacji, samo tk nie wskazuje na taką konieczność. Proponuje udać się do lekarza chirurga klatki piersiowej.