Usuwanie kamienia nazębnego z okolicy dziąseł

Co to jest kiertaż? Mam miec tak usuwany kamien poddziasłowy i jak to sie odbywa czy jest przy tym znieczulenie? Boje sie sie troche poniewaz mam problemy z pełnym otwarciem buzi?

Zazwyczaj zabieg taki wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.Zabieg wykonuje się specjalnymi kiretami ręcznie.Proszę przed zabiegiem powiedzieć lekarzowi o problemach ze stawami skroniowo-żuchwowymi.Po zabiegu należy stosować się do zaleceń lekarza dentysty.

Najczęściej do zabiegu kiretażu podawane jest znieczulenie - powinna Pani o szczegóły zapytać lekarza, który będzie zabieg wykonywał. Uzyska Pani wyczerpujące informacje oraz zalecenia pozabiegowe.