Uzależnienie od masturbacji u dziewicy

Witam, Mam 18 lat a od jakis 2 lat zaczęłam sie masturbować. Nie współżyłam i jestem nadal dziewica. Czy to co robię moze jakoś wpłynąć na przyszłość seksualna? Trudno jest mi z tym skończyć.. Chciałam jeszcze zapytać o sposoby higieny. Wyziela mi sie duzo śluzu w ciagu dnia i muszę chodzić z wkładkami higienicznymi. Nie zabrzmi to dobrze ale ten śluz po prostu bardzo brzydko pachnie, czy powinnam sie tym martwić? Proszę o poważne potraktowanie moich pytań

Dzień dobry!

Masturbacja jest naturalnym, prawidłowym i powszechnym sposobem zaspokojenia potrzeby seksualnej. Szczególnie dla osób, które nie współżyją seksualnie w relacji. Nawet częsta czy regularna masturbacja nie musi świadczyć o uzależnieniu.

Wydzielina pochwy jest naturalna i prawidłowa. Nie ma niczego niepokojącego w codziennym stosowaniu wkładek higienicznych, robi to większość kobiet.
Warto prowadzić kalendarz i obserwować, czy i w jaki sposób wydzielina pochwy zmienia się w cyklu miesięcznym.

Jeśli jednak wydzielina ma nieprzyjemny zapach lub kolor albo ilość jest niepokojąca, może to świadczyć o infekcji, np. bakteryjnej czy grzybiczej. Konieczne jest badanie ginekologiczne, pobranie wymazu i potwierdzenie swojego dobrego stanu zdrowia - lub leczenie.

Pozdrawiam!