Uzależnienie od narkotyków syna partnera

Witam ! Mam problem , a raczej mój partner. Jego syn wczoraj został wyrzucony z domu przez swoją matkę.Ta prawdopodobnie przyłapała go na zażywaniu kokainy , wiem , ze od dłuzszego czasu łyka jakieś tabletki na kaszel,które powodują stany narkotyczne.Nie wiem jak pomóc jego ojcu , a i również temu młodemu człowiekowi (20 lat)Czy mamy wynająć mu pokój , płacić alimenty , czy mam zabrać go do siebie , chociaż sama mam dwie córki i małe mieszkanie.Czy mamy zostawić go sobie samemu bez pomocy ?:(

Witam. Pozostawienie bez pomocy osoby uzależnionej nie wyciągnie go z kłopotów. Sam nie podejmie pomocy póki nie zrozumie swojego uzależnienia. Należy z nim porozmawiać, dać wskazówki, zaproponować odwyk. Dodatkowo podczas leczenia potrzebne jest wsparcie najbliższych. Czasami mimo motywacji i chęci rzuceni zażywania kokainy, brakuje siły. Wynajmując mu pokój, pozostawicie go bez kontroli. Dając mu alimenty, możecie w ten sposób finansować jego uzależnienie.