Suchy kaszel u 1,5-letniego dziecka

moje 1,5 roczne dziecko od paru dni ma suchy kaszel pojawia się tylko wtedy gdy wracamy ze spaceru lub po długim wietrzeniu pokoju przeważnie wtedy gdy zasypia nie ma zadnych innych objawow katarku ani goraczki czy tomoze być jakiś objaw alergiczny czy cos innego nie wiem czy isc do lekarza czy może jeszcze poczekać dodam ze mieszkamy w Szwajcarii proszę o odpowiedz

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Odruch kaszlu może być reakcją na zmianę temperatury. Niemniej jednak powinna Pani udać się z dzieckiem do lekarza pediatry, który ustali przyczynę dolegliwości.