Użycie trwałego wypełniacza przy korekcie nosa

Pytałam ostatnio o nieoperacyjną korektę nosa (wypełnienie niewielkiego zagłębienia na dole nosa). Pan Dr wyjaśnił, że możliwe jest po tym zabiegu, w razie uzyskania spodziewanego efektu, zastosowanie trwałego wypełniacza. Mam pytanie, co to za trwały wypełniacz i czy będzie to już korekta operacyjna?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza chirurga plastycznego lub lekarza medycyny estetycznej. Po przeanalizowaniu wszystkiego będzie można określić najbardziej odpowiednie postępowanie. Sądzę, że Panu doktorowi mogło chodzić o wypełniacz ale bez zabiegu operacyjnego.

Witam. Nie, to nie będzie korekta operacyjna, to będzie podanie za pomocą igły i strzykawki substancji, która zostanie trwale pod skórą. Jednak warto to mocno rozważyć - coś co zostaje na zawsze wiąże się z większym ryzykiem działań niepożądanych. Warto więc - albo co roku wypełniać kwasem hialuronowym, albo się zoperować. Pozdrawiam