Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 2 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

W jaki sposób leczy się lepidopterofobię?

Witam Pana doktora. Lepidopterofobia - mój syn panicznie boi się motyli. Ma 24 lata i niestety nie ,,przechodzi,, mu ta fobia (bo tak to chyba już trzeba nazywać. Co nam Pan radzi.
MĘŻCZYZNA, 50 LAT ponad rok temu

Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Dzień dobry, Podstawową metodą leczenia zaburzeń lękowych w postaci fobii jest psychoterapia. Syn może się zgłosić do np.: Poradni Leczenia Nerwic, Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ) lub prywatnie podjąć leczenie.

umów wizytę 0

Witam,

fobię, którą Pan wskazuje można wyleczyć, aby tego dokonać trzeba rozpocząć psychoterapię, którą można wesprzeć farmakoterapią, jeśli leczenie psychoterapią będzie niewystarczające. Proszę skontaktować się Poradnią Zdrowia Psychicznego (w ramach kontraktu NFZ leczenie jest nieodpłatne)

pozdrawiam A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?fref=nf

umów wizytę 0

Witam, w przypadku fobii szczególnie skuteczne jest psychoterapia poznawczo-behawioralna. Można o jej założeniach przeczytać np. tu: http://poznacsiebie.pl/blog . Terapia jest dostępna oczywiście prywatnie ale również na NFZ np. w Poradni Zdrowia Psychicznego. Warto wcześniej dowiedzieć się czy dany psychoterapeuta pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym. Pozdrawiam - Bartosz Piasecki

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety